• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024

سرخط اخبار

کشف بیش از ۴۰ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در کهریزک انتقال آرادکوه از کهریزک به فشافویه معضلات را رفع نمی‌کند انتقال ۵۶۰ کودک‌کار و زباله‌گرد شهرری به مراکز غربالگری سلاجقه: مکان جدید مرکز دفع زباله آرادکوه مشخص شده است رئیس هیئت شطرنج شمیرانات : دستگاه‌های دولتی هیچ حمایتی از بازیکنان شطرنج نمی‌کنند شهید مدافع حرم «سعید آبیار» در کربلای ایران آرام گرفت میزبانی شهرستان ری از ۳۰ هزار زائر امام خمینی (ره) شهردار باقرشهر: بخش اول عرشه ضلع شرقی پل شهید جعفر زادگان نصب شد کوه خواری کارخانه سیمان تهران در شهرری ادامه دارد / انتقال ۵۰۰هزار کامیون سنگ از کوه به کارخانه سیمان تهران ۴۰ خرده فروش مواد مخدر در ری دستگیر شدند شهید امیرعبداللهیان ظهر پنجشنبه در حرم عبدالعظیم خاکسپاری می‌شود آیت‌الله رئیسی و هیئت همراه به ملکوت اعلی پیوستند نشست خبری گنگره بزرگداشت ۱۲۰۰۰ شهید استان تهران باحضور فرماندار ویژه شهرستان ری برگزار شد شهردار باقرشهر : باقرشهر الماس غبارگرفته‌ای است که ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد خضریان: الحاق و انتزاع شهرستان ری منتفی شد حریق انبار لوازم آرایشی در شهرری مهار شد غبارروبی مزار امامزادگان ابراهیم و اسماعیل(ع) + فیلم معابر شهرک صنعتی احمدآباد کهریزک بهسازی می شود + فیلم افزایش تراکم از یک تا دو طبقه در شهر باقرشهر + فیلم نجات ۵ نفر از میان دود و آتش در عملیات اطفاء حریق منزل مسکونی روستای قمصر بخش کهریزک

شهردار باقرشهر : باقرشهر الماس غبارگرفته‌ای است که ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد

  • کد خبر : 17735
  • 28 اردیبهشت 1403 - 13:02
شهردار باقرشهر : باقرشهر الماس غبارگرفته‌ای است که ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد
شهردار باقرشهر گفت : بازآفرینی شهری، کسب درآمدهای پایدار و استفاده از سرمایه‌گذاری پایدار جزو اولویت‌های سال جاری خواهد بود.

مرتضی همتی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به معضلات ناشی از وجود صنایع آلاینده و عدم توجه مدیران به مطالبات مردم اظهار داشت: متأسفانه در باقرشهر مرکز بخش یا شهرستان نیستیم و به دلیل فقدان مرکزیت، بخش قابل‌توجهی از حقوق و مطالبات مردم مغفول مانده و کمتر به آن پرداخته‌شده، لذا مردم، بخش زیادی از مشکلات و نیازهای خود را از شهرداری مطالبه می‌کنند که حتی خارج از وظایف و اختیارات شهرداری است.

وی با تأکید بر اینکه پیش‌نیاز و مقدمه کار در هر شهرداری کسب درآمد است، افزود: با ریل‌گذاری صورت گرفته در شهرداری باقرشهر و همراهی مجموعه مدیران و عوامل شهرداری، بدون افزایش عوارض یا فروش اموال مازاد شهرداری و همچنین تحمیل هزینه مضاعف شهرداری باقرشهر با رشد بیش از ۲۶۰ درصدی در حوزه درآمد پیشتاز بود.

شهردار باقرشهر تأکید کرد: درآمد شهرداری از نُرم قابل قبولی برخوردار بود و بالاترین درآمدی که در شهرداری باقرشهر کسب شده مربوط به سال ۱۴۰۱ با ۱۸۰ میلیارد بود اما در سال ۱۴۰۲ بودجه به ۳۰۰ میلیارد رسید و در پایان سال بدون هیچ‌گونه فروش املاک و دارایی‌ها ۷۲۵ میلیارد تومان نقداً وصول شد که بر این اساس رشد جهشی بسیار خوبی را شاهد بودیم. همکاران ما در قالب کارگروه تحقق درآمد ساماندهی شده و موفق شدند جهش درآمدی را محقق و نیز بخشی از مطالبات معوق مانده که حق مردم باقرشهر بود را در سال ۱۴۰۲ وصول شد و در سال ۱۴۰۳ با جدیت بیشتر پیگیری و وصول خواهند کرد.

وی بیان کرد: بخشی از مطالبات شهرداری باقرشهر در حوزه آلایندگی بود که با اقدامات خوبی که صورت گرفت امیدواریم درآمد قطع شده شهرداری باقرشهر در سال ۱۴۰۳ با هماهنگی‌های انجام شده در سازمان مدیریت و محیط زیست به منصه ظهور برسد و مردم بتوانند از منافع آن بهره‌مند شوند.

همتی در ادامه گفت: مطالبه دیگر شهرداری باقرشهر از سازمان بهشت‌زهرا (س) است که مربوط به مطالبات معوق مانده‌ای، مربوط به ۲۰ سال پیش است که براساس آن شهرداری تهران در ازای گسترش بهشت‌زهرا (س) متعهد به پرداخت مبالغی شده اما بخش قابل‌توجهی از این تعهدات محقق نشده است.

وی ادامه داد: در یک‌ساله گذشته در حوزه فضای سبز و منظر شهری ۳۹ هزار و ۸۷۰ اصله درخت، درختچه و نشاء و همچنین ۲۱۲۲ جعبه گل در باقرشهر کاشته شده است و نیز در حوزه زیباسازی ۲۲ هزار و ۲۲۵ متر از دیوارهای سطح شهر رنگ‌آمیزی و در یک‌ساله گذشته نورپردازی ‌ و زیباسازی ابنیه و ساختمان‌ها نیز اجرایی شده است. در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک برای اولین بار در شب جمعه آخر سال در باقرشهر ترافیک نداشتیم که با همکاری همکاران سد معبر، خدمات شهری و واحد کنترل نظارت صورت گرفت.

وی افزود: شهرداری باقرشهر در کنار سایر خدمات، خیز بلند عمرانی را تعریف و براساس آن در حدود ۲۷۰ میلیارد تومان پروژه تعریف و از سال گذشته در دست اجرا قرار دارد که نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه است. بهسازی بلوار سفیر امید پس از سال‌ها مطالبه از سوی شهروندان در دستور کار شهرداری باقرشهر قرار گرفت و با برآوردهای انجام شده در خصوص زیرسازی و ایمن‌سازی به‌منظور بهسازی ۲ هزار متر با عرض ۱۲ متر آغاز شد.

وی در خصوص پل روگذر شهید جعفرزادگان اظهار داشت: پروژه احداث پل روگذر شهید جعفرزادگان که از سال‌ها پیش نیمه‌کاره رها شده بود، به‌منظور تسهیل دسترسی شهروندان با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان آغاز شده و تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پیش از هفته دولت افتتاح خواهد شد.

همتی با اشاره به رکورد شهرداری باقرشهر در اجرای پروژه‌های عمرانی گفت: در ماده ۶۸ قانون شهرداری‌ها، قانونی داریم که براساس آن بودجه شهرداری باید حداقل ۴۰ درصد در حوزه عمرانی و حداکثر ۶۰ درصد در حوزه جاری هزینه شود، اما در سال ۱۴۰۲، رکورد ۸ سال گذشته در شهرداری باقرشهر زده شد و براساس آن در سال ۱۴۰۲ بیش از ۴۸ درصد هزینه‌های مصرف شده در شهرداری عمرانی بوده است.

طرح جامع باقرشهر و گشایش مشکلات بافت فرسوده

شهردار باقرشهر با اشاره به طرح‌های هادی، تفضیلی و جامع در حوزه شهرسازی بیان کرد: طرح جامع طرح پهنه‌بندی و کلی‌نگر است و وارد ضوابط و جزییات نمی‌شود اما در باقرشهر با توجه به اینکه بخش زیادی از جمعیت در بافت فرسوده شهری است و نزدیک به ۱۰۰ هکتار بافت فرسوده داریم که ۷۸ هکتار از آن مصوب است.

طرح جامع این شهر اتفاقات خوبی را شاهد بودیم

همتی با بیان اینکه در باقرشهر محدودیت عرصه داریم لذا باید در ارتفاع افزایش داشته باشیم، تأکید کرد: در طرح جامع باقرشهر، حدود ۴۵۰۰ هکتار حریم داریم که برای آن سند پهنه‌بندی تعیین شد و در حوزه تراکم در بیشتر نقاط شهر تراکم به صورت کلی بین ۱ تا ۲ طبقه افزایش پیدا کرد.

شهردار باقرشهر با اشاره به ارائه طرح جامع اظهار داشت: در قطعات تفکیکی جدید تراکم در قطعات ۱۰۰ متری ۶۰ درصد بود به ۱۸۰ درصد ارتقا پیدا کرد یعنی سه طبقه روی همکف و نیز در اراضی با مساحت تا ۲۰۰ متر از ۱۸۰ درصد به ۲۴۰ درصد تراکم افزایش پیدا کرد و در قطعات ۳۰۰ متری از تراکم ۱۸۰ درصد موجود به تراکم ۳۰۰ درصد رسید که اتفاق خوبی ناشی از فعالیت تمامی عوامل شهرداری و دستگاه‌های همراه است. در معابر شهری قابلیت تجاری نداشتیم و لذا برای اولین بار در طرح جامع گنجانده شده که در تملک آزادانه‌تر امکان اقدام وجود دارد ه در کنار این سیاست‌های تشویقی دیگری نیست تعریف شده است.

شهردار باقرشهر تصریح کرد: در طرح جامع ارائه‌شده که منحصربه‌فرد است برای قطعات ۴۰ تا ۵۰ متر تراکم ۱۲۰ درصد تعریف شده، البته به صورت دوبلکس و برای قطعات زیر ۱۰۰ متر تا ۵۰ متر تراکم ۱۲۰ تعریف شده و نیز در تراکم‌های تجمیعی اگر عرصه به ۱۸۰ متر برسد پروانه ساخت روی همکف قانونی خواهد بود.

همتی در پایان با تأکید بر اینکه باقرشهر الماس غبارگرفته‌ای است که ظرفیت‌های بسیار خوبی نیز دارد، اظهار داشت: ذره‌ای از حقوق مردم باقرشهر کوتاه نخواهم آمد و در این راستا بودجه سال ۱۴۰۳ ، ۵۸۲ میلیارد تومان است و البته افق ۸۰۰ میلیاردی را در نظر گرفتیم که بازآفرینی شهری، کسب درآمدهای پایدار و استفاده از سرمایه‌گذاری پایدار جزو اولویت‌های سال جاری خواهد بود.

لینک کوتاه : https://sedayerey.ir/?p=17735

ثبت دیدگاه

در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.