سرخط اخبار

ویژه برنامه های فرهنگی دهه ولایت در شهرری درحال برگزاری است ۶ سارق کابل‌ برق در شهرری دستگیر شدند رؤسای هیئات مذهبی که در مراسم مسلمیه فراخوان دادند، احضار می شوند صحت انتخابات شوراهای شهر در ۹ شهر استان تهران تایید شد ۷۱ هزار نفر در شهرستان ری واکسن کرونا دریافت کرده‌اند/ تزریق ۲ هزار واکسن برکت کشف ۱۰ میلیارد ریال لوازم خانگی قاچاق در شهرری آغاز واکسیناسیون ۶۰ ساله‌ها از ۲۴ تیرماه آیین بدرقه ورزشکاران المپیک ۲۰۲۰ در شهرستان ری برگزار شد مراسم مسلمیه در حرم عبدالعظیم (ع) برگزار نمی‌شود بخش کهریزک و فشافویه در شهرستان ری به شبکه آب تهران متصل می‌شود ۶۵ ساله ها در سامانه واکسن کرونا ثبت نام کنند ١١٠ عنوان برنامه فرهنگی ویژه دهه ولایت در شهرستان ری برگزار می‌شود اجرای اولین طرح رعد فرماندهی انتظامی شهرستان ری + ویدئو یکهزار و ۲۰۰ تست کرونا روزانه در شهرستان ری انجام می‌شود نتایج نهایی انتخابات شوراها در شهرستان ری اعلام شد/ ۳ شهر تایید و ۲ شهر به هیأت عالی نظارت استان تهران محول شد ۲۵میلیارد ریال لوازم خانگی قاچاق در شهرستان ری کشف شد ۵۰ کوره زغال گیری در کهریزک تخریب شد خانه جوانان شهر کهریزک افتتاح شد ۲ هزار و ۸۴۱ شغل از ابتدای امسال در شهرستان ری ایجاد شد قضات کهریزک اثربخشی مثبتی در تثبیت احقاق حقوق عامه دارند

برگزاری اولین نشست خبری “مجمع نیروهای انقلاب شهرستان ری”

  • کد خبر : 14321
  • ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
برگزاری اولین نشست خبری “مجمع نیروهای انقلاب شهرستان ری”
شامگاه دوشنبه نخستین نشست خبری مجمع نیروهای انقلاب شهرستان ری با حضور اعضای شورای راهبری مجمع و سید علی یزدی خواه نماینده مردم تهران، ری شمیران و پردیس در مجلس شورای اسلامی در مسجد آیت الله فیروزآبادی شهرری برگزار شد.

سید علی یزدی خواه در نشست خبری مجمع نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان ری اظهار داشت: مشکلات زیرساختی، درمان، تأمین آب شرب، آب کشاورزی، مشکلات زیست‌محیطی، اشتغال و صنعت شهرستان ری به‌طور ویژه توسط نمایندگان مجلس بررسی می‌شود.

وی افزود: از ابتدای حضور در مجلس شورای اسلامی تلاش کردیم تا از تمام نقاط این شهرستان اعم از فشافویه، کهریزک ، باقرشهر، مرکز دفع زباله آرادکوه و موضوع تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان و روستاها و محورهای جاده‌ای این شهرستان بازدید کرده و از مشکلات آگاه هستم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: یکی از مشکلات در حوزه درمان کمبود تخت بیمارستانی در سطح شهرستان است که تعداد تخت‌ها به میزان لازم نیست اما با احتساب بخش جدید بیمارستان فیروزآبادی شرایط بهتری خواهیم داشت.کار ساخت بیمارستان فیروزآبادی از سال ۱۳۸۴ آغاز شده و تاکنون به اتمام نرسیده است و دارای مشکلات مختلفی از جمله مشکل چهار ژنراتور تأمین برق اضطراری است که نیاز به اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی دارد. با توجه به اینکه وزارت بهداشت اعتبار لازم را نداشت فرمانداری ویژه شهرستان ری این مشکل را برطرف کرد.

وی تصریح کرد: موضوع بعد بحث تأمین آب شرب سالم برخی از روستاهای شهرستان ری است. تابستان گذشته حسن آباد فشافویه از نعمت آب شرب بی‌بهره بود که با پیگیری‌های صورت گرفته قرار شد ۵۰ درصد آب این شهرستان از چاه‌های شهرستان و ۵۰ درصد از سد ماملو تأمین می‌شود و حدود ۱۶ میلیون مترمکعب سهمیه آب برای کل پنج بخش و روستاهایمان گرفتیم و ۲۴ روستا نیز به شبکه سراسری وصل شده‌اند و برخی به‌تدریج در حال وصل شدن است.

یزدی خواه اذعان داشت: روستاهایی که به سیستم شهری وصل شدند و فاقد دهیاری هستند پول مالیات بر ارزش‌افزوده به‌حساب فرمانداری واریز می‌شود که بخشی از این پول رد شهرستان ری در قالب اورژانس روستایی، بهسازی معابر و ایجاد خانه بهداشت و پاسگاه پلیس و یا در قالب تکمیل بیمارستان فیروزآبادی و ارائه خدمات به روستاییان هزینه می‌شود که موجب تغییر چهره شهر شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر ابراز کرد: در حوزه آب و کشاورزی در گذشته ده‌ها قنات داشتیم که در اثر حفر چاه خشک شدند و تبدیل به سوله و محل تفکیک زباله شدند. یکی از اولویت کشاورزی تأمین آب کشاورزی از تصفیه‌خانه جنوب تهران است و تأمین حق آبه ها از رود کن و سد کرج که رایزنی لازم انجام شده است.

این مسئول بیان کرد: توجه مسئولان استان تهران به این شهرستان از موضوعات دیگر است که تا چه زمان مشکلات تهران به ری تحمیل می‌شود همچنین موضوع مترو شهرستان و جانمایی جدید بهشت زهرا از دیگر اقداماتی است که باید در سه نقطه تهران جانمایی شود تا از میزان ورود مشکلات زیست‌محیطی به ری جلوگیری شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: میانگین نرخ بیکاری در کشور ۱۱ درصد و نرخ بیکاری شهرستان ری ۵ درصد است. شهرستان ری ۳۰ درصد انرژی برق استان تهران را در حوزه صنعت استفاده می‌کند و به دلیل وجود ۱۷ شهرک صنعتی در این شهرستان بیکاری کاهش داشته است.

قبله تهران باید بیشترین سهم را در توسعه‌یافتگی داشته باشد

در ادامه حجت‌الاسلام عامری ضمن تسلیت شهادت امام هادی (ع) اظهار داشت: در حال حاضر اثرات و برکات رسانه‌ها بیش‌ازپیش احساس می‌شود و در ایام اخیر به‌واسطه کارهای خوب رسانه‌ای برخی مشکلات شهرستان با انعکاس به‌موقع و خوب معضلات برطرف شده است و امیدواریم که با ایجاد تعامل میان نیروهای انقلاب شهرستان ری و اصحاب رسانه قدم‌های استواری را در رفع مشکلات مردم برداریم.

وی با اشاره به اهداف از شکل‌گیری مجمع نیروهای انقلاب شهرستان ری افروزد: یکی از خلأهای مخرب عدم پیگیری اهداف انقلاب اسلامی است و ما احساس می‌کنیم پس از پیروزی انقلاب اسلامی جریاناتی به وجود آمده و از پیگیری جدی اهداف انقلاب اسلامی کاسته شده است و کمتر دیده می‌شود که مسئولین در هر رده‌ای اهداف اولیه انقلاب را مورد مطالبه قرار دهند. در شهرستان ری نیاز به وجود جریانی قوی بدون وابستگی که اهداف اولیه انقلاب اسلامی را از مسئولین پیگیری کند احساس می‌شود.

رئیس مجمع نیروهای انقلاب شهرستان ری در ادامه گفت: پیگیری رهنمودهای امامین انقلاب هدف دیگر مجمع نیروهای انقلاب است. یکی از مشکلات فرهنگ انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر این بود که بهترین دستورات الهی، سیاسی و اجتماعی از سوی امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب صادرشده اما متأسفانه هیچ نمودی جز اسم و رسم نداشته است و فرمایشات بزرگان انقلاب تنها آرشیو شده است و پیگیری لازم صورت نگرفته است و اقدامات هرچند ضعیف مسئولین در جهت رهنمودهای امامین انقلاب نیست.

حجت‌الاسلام عامری تصریح کرد: در مجمع نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان ری به دنبال پیگیری و احقاق اثرگذاری رهنمودهای امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری هستیم.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات بسیار مهمی که انقلاب اسلامی را به دستاوردهای لازم نرسانده و بخشی از مردم را در هاله‌ای از ابهام قرار داده مربوط به اجرای عدالت است. ما امروز ما به مردم نیاز داریم که از بطن مردم، میان مردم و نیروهای انقلابی بدون وابستگی پیگیر اجرای عدالت اسلامی و اجتماعی در شهرستان ری باشیم.

رئیس مجمع نیروهای انقلاب شهرستان ری تأکید کرد: هدف دیگر پیگیری توسعه همه‌جانبه شهرستان ری است. ما اعتقاد داریم که اگرچه این جریان توسعه در مجموعه کشور در حال پیشرفت است و ما پیشرفت‌های بسیار شگفت‌انگیزی را در ۴۲ سال انقلاب می‌بینیم لذا باید اطلاع رسانی دقیق در از دستاوردهای انقلاب اسلامی صورت گیرد تا مردم انقلاب را تنها در نابسامانی‌های اقتصادی امروز نبینند. اعتقاد ما بر این است که شهرری به‌عنوان قبله تهران باید بیشترین سهم را در توسعه‌یافتگی در زمینه‌های فرهنگی علمی، اخلاقی و اجتماعی داشته باشد.

عامری ابراز داشت: در مقایسه تهران و ری متوجه می‌شویم که توسعه لازم در ری محقق نشده است و این نیازمند پیگیری جدی است که یکی از اهداف این مجمع است. رفع محرومیت از منطقه نیز هدف دیگر مجمع است. حقیقت این است که بخش عمده‌ای از شهرستان ری در محرومیت است و ما خواهان توسعه‌یافتگی همراه با فرهنگ انقلابی و دینی میان مردم در شهرستان ری هستیم.

وی تأکید کرد: برخی افراد که در برخی جریانات قرار می‌گیرند متأسفانه از مطالبات مردمی به دلیل ملاحظات یا نکات دیگر فاصله می‌گیرند. لذا ما در این مجمع به دور از هر نوع وابستگی و تمایل به احزاب و گروه‌ها می‌خواهیم پیگیر مطالبات به حق مردم ری باشیم.

رئیس مجمع نیروهای انقلاب شهرستان ری با تأکید بر نقش اثرگذار سیاسی شهرری در تهران گفت: در انتخابات‌های پیشین دیده شده که از ناحیه تهران تصمیم کلی برای اجرا در ری اتخاذ شده و در صورتی که ما مسئولینی داشتیم که زحمات زیادی کشیدند اما امکان استفاده از ظرفیت آن‌ها فراهم نشد لذا احقاق حق شهرری در مجموعه کلان‌شهر تهران یکی از مهم‌ترین اهداف ما است.

عامری در پایان خاطرنشان کرد: یکی از معضلات شهرستان ری غافل شدن مسئولین از نیروهای کارآمد بومی در نظام اداری شهرستان است. ما به دنبال دیده شدن حق ری هستیم و ظرفیت‌هایی داریم که در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران می‌توان به‌عنوان نیروهای مستقل معرفی کرد.

دعوت دبیر مجمع انقلاب اسلامی شهرستان ری از جوانان انقلابی

عبدالحسین مسلمی دبیر مجمع انقلاب اسلامی شهرستان ری در این نشست اظهار داشت: آنچه امروز داریم از زحمات برادران و خواهرانی است که در ۴۲ سال سپری شده از انقلاب به جا مانده است. در فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی فرهنگی و مطالبه گری همیشه خلأهایی وجود داشت اما این مطالبات یکپارچه نبود و به‌واسطه شکل‌گیری مجمع نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان ری متمرکز شد.

وی افزود: ما امروز با فرآیندی تخصصی، قوی و گسترده در حال فعالیت هستیم و فارغ از تمام زد و بندها و نگرش‌های حزبی و سیاسی و رفتارهای شدید با هدف خدمت به مردم با تکیه به آرمان‌های انقلاب این مجمع را تشکیل دادیم.

دبیر مجمع انقلاب اسلامی شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: آنچه امروز شاهد آن هستم حضور جوانان و متخصصین در عرصه است و همچنین از تمامی افراد علاقه‌مند به انقلاب که می‌توانند در این راه برای تحقق آینده‌ای روشن به ما کمک کنند دعوت می‌کنیم.

لینک کوتاه : https://sedayerey.ir/?p=14321

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.