سرخط اخبار

یکهزار هکتار زمین کشاورزی شهرستان ری مورد هجوم ملخ‌ها قرار گرفته‌ است بانوی کاراته‌کای اهل شهرری در مسابقات پرتغال مدال برنز گرفت مدیر مرکز چشم پزشکی نور شهرری : تعرفه خدمات چشم پزشکی در این مرکز کمتر از تعرفه تعیین شده توسط وزارت بهداشت است جاده سایت کهریزک ایمن سازی می شود مخدوش کردن کتبیه قاجاریه چشمه علی در شهرری/ میراث: حفاظت در اختیار ما نیست؛ فردا مرمت می‌شود پلمب ۳۰ باشگاه ورزشی در شهرستان ری فرماندار ری: محل شعبه اخذ رای طبق پروتکل‌های بهداشتی انتخاب می‌شود تولید کمپوست در مجتمع بازیافت زباله آرادکوه کاهش یافت مسئولان برای مالیات اصناف در تعطیلات کرونایی چاره‌اندیشی کنند مجمع مشورتی جوانان شهرستان ری با رعایت اصل بی طرفی زمینه مشارکت حداکثری و شور و نشاط انتخابات را فراهم کند شهدای فاطمیون در دفاع از حرم اهل بیت (ع) سنگ تمام گذاشتند بیمارستان هاشمی نژاد باید برای ارائه خدمات درمانی مردم کهریزک استفاده شود ارایه آزمایش کرونا برای پذیرش در مراکز ترک اعتیاد ضروری است طرح تشدید نظارت بر مراکز تولید و عرضه موادغذایی در ری اجرا می‌شود دلیل استعفای خلیل آبادی از زبان خودش افتتاح ۷ پروژه مدیریت پسماند با حضور جهانگیری در شهرستان ری ۴۰ درصد متوفیان کرونایی کشور در بهشت زهرا (س) دفن شدند جلوگیری از هدررفت ۲ میلیون مترمکعب آب در شهرستان ری ارتقای کمی و کیفی آب در بخش‌های قلعه‌نو و مرکزی ری هیات بازرسی انتخابات شهرستان ری منصوب شدند

جزئیات اعتبارات ارزش افزوده در روستاهای ری+جدول/ بخشدار فشافویه: آمار نمی‌دهم

  • کد خبر : 14544
  • ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۲
جزئیات اعتبارات ارزش افزوده در روستاهای ری+جدول/ بخشدار فشافویه: آمار نمی‌دهم
فارس نوشت : مالیاتی که سالانه از مردم گرفته می‌شود باید در راستای افزایش کیفیت خدمات رفاهی مردم و ایجاد عدالت اجتماعی هزینه شود که هرساله با اطلاع بخشداری به حساب دهیاری و شهرداری واریز می‌شود لذا در راستای شفاف سازی آن برای مردم شهرستان ری میزان ارزش افزوده واریزی به حساب دهیارها، به سراغ بخشداران رفتیم که در این بین بخشدار فشافویه میزان پول دریافتی را اعلام نکرد و لزومی به شفافیت در این زمینه ندید.

برای مدیریت شهرها وجود یک درآمد پایدار می‌تواند مؤثر باشد لذا مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یک درآمد پایدار کمک کننده خوبی برای ارتقاء سطح رفاهی جامعه است که در سال ۱۳۸۹ بعد از تصویب در مجلس اجرا شد.

با تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده و اخذ مالیات از بخش‌های مختلف جامعه بخشی از درآمدهای دولت تأمین می‌شود که هرساله این درآمد حاصل از مالیات در استان‌ها توزیع تا مسؤولان در راستای افزایش کیفیت خدمات عمومی و سطح رفاه مردم فعالیت‌هایی انجام دهند که باعث به وجود آمدن عدالت اجتماعی و سیاسی در جامعه می‌شود.

شفاف سازی این مبلغ دریافتی توسط مسؤولان باعث ایجاد اعتماد بین مردم و ترغیب آن‌ها به پرداخت به موقع مالیات و پیشگیری از فرار مالیاتی است.

ارزش افزوده به حساب تمرکز وجوه اداره کل امور مالیاتی استان واریز تا براساس شاخص جمعیت میان شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، فرمانداری‌ها (سهم روستاهای فاقد دهیاری) و اداره کل امور عشایر استان (سهم مناطق عشایری) توزیع می‌شود.

بر همین اساس به سراغ بخشداران شهرستان ری رفتیم تا از میزان پول دریافتی از مالیات بر ارزش افزوده اطلاع داشته باشیم:

خاوران

با اطلاعات دریافت شده از بخشدار خاوران لیست ارزش افزوده سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹ مطابق جدول زیر که مجموع مبلغ دریافتی در سال ۱۳۹۹ معادل ۱۰ میلیارد و ۶۲۵ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۱۵۴ تومان،که بیشترین مبلغ مربوط به روستای قاسم آباد تهرانچی با ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و کمترین مبلغ مربوط به سنگ تراشان با ۲۳۶ میلیون تومان است.

قلعه نو

طبق آمار و ارقام دریافتی از بخشدار قلعه‌نو لیست ارزش افزوده سال ۱۳۹۹ مطابق جدول زیر به حساب دهیاری واریز شده که مجموع  آن در سال ۱۳۹۹ معادل ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۴۱۹ تومان، که بیشترین مبلغ مربوط به روستای فیروزآباد با ۹ میلیارد و ۴۲۷ میلیون و ۱۳۸ هزار تومان و کمترین مبلغ مربوط به مقیم آباد با ۱۰۹ میلیون و ۴۵۲ هزار تومان است.

کهریزک

بر اساس آمار ارائه شده توسط بخشدار کهریزک لیست اعتبار ارزش افزوده سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ که به حساب دهیاری واریز شده، مجموع رقم آن در سال ۱۳۹۹ معادل ۲۱ میلیارد و ۵۱۲ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۹۹۸ تومان که بیشترین مبلغ مربوط به گلحصار که ۷ میلیارد و ۵۸ میلیون تومان و کمترین مبلغ مربوط به جهان آباد یعنی ۱۷۴ میلیون تومان است.

مرکزی

بخشدار مرکزی برای لیست ارزش افزوده سال ۱۳۹۹ جدول زیر را در اختیار ما قرار داد که مجموع آن معادل ۸۷ میلیارد و ۹۰۷ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۹۰۸ تومان که بیشترین مبلغ مربوط به علائین که ۴۹ میلیارد و ۹۹۹ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان و کمترین مبلغ مربوط به کمیته که ۱۰۰ میلیون و ۲۳ هزار تومان را نشان می‌دهد.

ردیفدهیاریواریزی سال ۱۳۹۹ (ریال)
۱تقی آباد۱۱۳۱۶۶۶۸۵۹ 
۲هفت دستگاه نسوز۵۴۵۰۸۱۵۹۷
۳کمیته۱۰۰۰۲۳۸۵۵۶
۴کوره فرنگی(فاقد دهیاری) ۴۵۳۴۶۱۶۵۷۹
۵قلعه علیمون(فاقد دهیاری) ۳۴۳۰۰۰۰۰۰۰
۶خاورشهر ۳۶۸۴۳۰۸۲۴۴۷۲
 ۷علائین ۴۹۹۹۹۹۳۰۰۰۲۹

فشافویه

اگرچه برای به دست آوردن لیست ارزش افزوده از بخشداران تلاش و وقت زیادی صرف شد و برخی بخشداران تنها با سماجت خبرنگاری در نهایت این آمار را در این حد ارائه کردند اما در نهایت کوشش ما برای بخشداری فشافویه بی‌ثمر بود و آقای بخشدار با مقاومت خاصی از در اختیار قرار دادن اطلاعات به خبرنگار فارس امتناع کرد و گفت: من نمی‌دهم و از فرمانداری پیگیری کنید.

این غیرشفاف بودن بخشدار به خصوص با مردم فشافویه جای تعجب دارد و مردم حق دارند بدانند پول مالیاتی که می‌دهند کجا خرج می‌شود که متأسفانه وی این حق مُسلم را از مردم گرفته است و شفاف نیست.

آیا مردم از مبلغ دریافتی توسط بخشدار اطلاع دارند و تأثیر پولی که بخشدار گرفته است را در افزایش کیفیت خدمات رفاهی احساس می‌کنند؟ چرا بخشدار با مردم شفاف نیست و مردم را بیگانه می‌داند؟

آگاهی مردم و افکار عمومی از میزان و محل هزینه کرد اعتبارات ارزش افزوده ها یک حق شرعی و قانونی است و بر اساس قانون «انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» باید این موارد به شکل شفاف برای مردم بازگو شود.

سهم ۱۷۰۰ میلیاردی ری از ارزش افزوده

حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به نگاه ویژه مسؤولان ملی به رفع مشکلات شهرستان ری در سال ۱۳۹۹، اظهار کرد: ۱۷۰۰ میلیارد تومان در مدت هفت سال از محل مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان ری با هدف توسعه، عمران و آبادی روستاها واریز شده تا سیمای آن‌ها متحول شود و مدیران محلی باید از این بودجه‌ها صیانت و برای امور مربوطه هزینه کنند.

با بررسی اعدد و ارقام منتشر شده اعتبارات ارزش افزوده در شهرستان ری به نظر می‌رسد بودجه خوبی برای روستاهای شهرستان ری در نظر گرفته شده است و حالا باید به این روستاها سری زد و به میان مردم رفت تا ببینیم چه تحولاتی در آن‌ها رخ داده و اهالی آن تا چه میزان این اختصاص اعتبار را حس کرده‌اند؟

لینک کوتاه : https://sedayerey.ir/?p=14544

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.