‌پیشنهاد فرماندار ری برای ‌انتخاب شهرری به عنوان پایتخت کشتی ایران
‌پیشنهاد فرماندار ری برای ‌انتخاب شهرری به عنوان پایتخت کشتی ایران

فرماندار ری با اشاره به ظرفیت شهرری به عنوان پایتخت کشتی استان گفت: با امکان پایتختی کشتی شهرستان ری می‌توان به برگزاری مسابقات کوچک و فراهم‌سازی تشک‌های کشتی سیار برای علاقه‌مندان به این ورزش در سطح روستاها اقدام کرد.

احمد اسماعیلی‌راد معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در نشست با مسئولان هیئت‌های ورزشی شهرستان ری اظهار داشت: در حال حاضر ورزش ضمن اینکه موضوعی فرهنگی است به عنوان موضوع حرفه‌ای و اقتصادی نیز دیده می‌شود.
وی بیان کرد: بخش بزرگی از اقتصاد کشورها تحت‌تأثیر ورزش قرار دارد و باشگاه‌های ورزشی شرکت‌ها و هلدینگ‌هایی هستند که در دنیا به عنوان بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی محسوب می‌شوند اما ما هنوز موفق به توسعه و پیشرفت ورزش حرفه‌ای و اقتصادی نشده‌ایم.
فرماندار ری در ادامه افزود: ورزش فوتبال در شرایط فعلی تقریباً نیمه حرفه‌ای شده است اما در سایر ورزش‌ها موفقیت‌های این چنینی کسب نشده است لذا برای گام برداشتن در سطح حرفه‌ای ورزش نیازمند کمک ورزشکاران کشورمان هستیم.
اسماعیلی‌راد با اشاره به ضرورت تضمین زندگی ورزشکاران تصریح کرد: مسئولان شهرستان ری تمام تلاش خود را برای پیشرفت و آمادگی ورزشکاران بکار می‌گیرند تا شاهد شکوفایی کسانی باشیم که همّ و غم آن‌ها تمرکز بر هدف پیروزی است.
معاون استاندار تهران با بیان اینکه هدف ورزشکاران اجتماعی و عمومی است گفت: پیروزی ورزش شهرستان در سطح کشور و جهانی جزو اهداف اجتماعی و عمومی محسوب می‌شود و مدال‌آوری جوانان شهرری افتخاری برای کشور و شهرستان ری خواهد بود.
فرمانداری ری با اشاره به برگزاری المپیک روستایی در شهرستان ری بیان کرد: با توجه به استقبال گسترده‌ای که از برگزاری المپیک روستایی صورت گرفت اخیراً برگزاری المپیاد شهری در برنامه قرار دارد.
اسماعیلی راد ادامه داد: در راستای کشف قهرمان باید با برگزاری مسابقات در روستاها با ایجاد زمینه‌های حضور برای کشف قهرمانان تلاش کرد.
فرماندار ویژه شهرستان ری تصریح کرد: به منظور پیشرفت‌های ورزشی در سطح شهرستان باید برنامه حرفه‌ای‌گری مدون شود و ورزشکاران نیز برای کمک به پیشرفت این موضوع درخواست‌های خود را اعلام کنند.
وی افزود: چرا نباید پایتختی کشتی را با توجه به اینکه ورزشکاران کشتی‌گیر بسیاری داریم مطرح کنیم؟ با امکان پایتختی کشتی شهرستان ری می‌توان به برگزاری مسابقات کوچک و فراهم‌سازی تشک‌های کشتی سیار و حتی در قالب‌های کوچک برای علاقه‌مندان به این ورزش در سطح روستاها پرداخت.
اسماعیلی‌راد در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک با فراهم‌سازی شرایط برای برنامه‌ر‌یزی‌های ورزشی با استفاده از ظرفیت‌های موجود در دهیاری‌ها و شهرداری‌ها به عناوین متعدد ورزشی دسترسی پیدا کنیم.