خلق لوح هنری اهدایی به علّامه حسن زاده آملی توسط هنرمند ری
خلق لوح هنری اهدایی به علّامه حسن زاده آملی توسط هنرمند ری

لوح هنری یازدهمین جایزه ویژه علمی و ترویجی حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام، اهدایی به علّامه آیت الله حسن زاده آملی، توسط هنرمند ری خلق شد.

به گزارش صدای ری و به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، «آیدا صادق» بانوی هنرمند و کارآفرین اهل شهرری این لوح هنری که با تکنیک «نقش برجسته روی مس» خلق شده است را برای همایش ملی «ابن سینا» و یازدهمین جایزه علمی و ترویجی حضرت عبدالعظیم علیه السلام تهیه کرد.
همایش یادشده به همت مرکز نجوم و علوم نوین آستان مقدس و با همکاری انجمن نجوم ایران و بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی سینا، ۹ اسفندماه در تالار شیخ صدوق (ره) آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام برگزار ‌شد.
در این همایش محمدجواد لاریجانی، محمدباقر لاریجانی و آیت الله طاها محمدی، رئیس بنیاد ابن سینا از سخنرانان و میهمانان ویژه همایش بودند و از دو کتاب «افراد المقال»ابوریحان بیرونی با موضوع «ساعت آفتابی» و «تلخیص مجسطی» ابن سینا رونمایی ‌شد.
این همایش با اهداف ایجاد انگیزه علمی و خودباوری در بین دانش پژوهان ایرانی، تبادل نظر میان صاحب نظران در جهت شناخت و معرفی هر چه بیشتر جایگاه علمی ابن سینا در تاریخ علوم طبیعی و ریاضی، تبادل نظر در جهت شناخت و حفظ میراث بر جای مانده از تمدن اسلامی و زمینه سازی برای باز آفرینی تمدن اسلامی در عصر حاضر برگزار شد