جای خالی توجه مسوولان در قلعه علیمون مشهود است/ بسیج ظرفیت ها در راستای ارتقای این منطقه ضروریست
جای خالی توجه مسوولان در قلعه علیمون مشهود است/ بسیج ظرفیت ها در راستای ارتقای این منطقه ضروریست

فرماندارویژه شهرستان ری گفت : جای خالی توجه مسوولان در قلعه علیمون مشهود است.لذا بسیج ظرفیت ها در راستای ارتقای این منطقه امری ضروریست.

هدایت الله جمالی پور در بازدید اعضای شورای شهرستان ری از روستای علیمون، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، بیان کرد : در پی این بازدید میدانی متذکر شوم اگر ما مسوولین  تاکید بر مناطق محروم در دور دست هاداریم ولی در جوار مرکز شهرستان ما قلعه علیمون فراموش شده را داریم.
جمالی پور افزود : در سال ۵۴ کل جمعیت  دو و نیم میلیون بود ولی  امروز بر اثر مهاجرت و حاشیه نشینی تبدیل به ۲۰ میلیون نفر شده است. قبول داریم که شهرری تاریخش قدیمی تر از تهران هست و استان که در حاشیه بوده غلبه بر اصل داشته و پیشروی کرده است.
فرماندار ویژه شهرستان ری گفت : گسترش و توسعه شهرستان موجب افزایش حاشیه نشینی در این محدوده شده و ما نمی توانیم موجب عدم روند پیشروی زندگی ها شویم. چون ممکن است این خانواده ها با گذشت دوران در حال پرورش نسل دوم خود باشند.
وی تصریح داشت : هرگونه مشکلی در این منطقه می تواند تاثیر بر پیرامون اطراف خود داشته باشد. لذا ما مسوولین موظیم تا تراز زندگی آنان را به سطح استاندارد ارتقا دهیم.
جمالی پور تاکید کرد :ما از یکسال گذشته در قلعه علیمون پیگیر واگذاری کد به این ناحیه هستیم تا تبدیل به روستا شود و ازین نابسامانی در قالب حریم نجات یابد.
فرماندار ویژه شهرستان ری در پایان متذکر شد: با بسیج کردن همه ظرفیت ها باید عقب افتادگی های ۷۰ تا ۸۰ ساله این ناحیه را جبران کنیم. ماباید  در یک برنامه زمانی ۴ ماهه تغییرات را ایجاد نماییم. ولی در برنامه طولانی مدت ۷ الی ۸ ساله کلیه کمبود ها را سازماندهی کنیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری ری