اهدای کتاب به روستاهای محروم شهرستان ری
اهدای کتاب به روستاهای محروم شهرستان ری

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در راستای توسعه کتابخوانی، بیش از یک هزار جلد کتاب به ساکنان روستاهای محروم اهدا کرد.

به گزارش صدای ری به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، این اقدام در راستای فعالیت های ترویجی و توسعه ای در حوزه کتاب و کتابخوانی در روستاهای شهرستان ری انجام شد و تاپایان سال نیز ادامه خواهد داشت.
اداره فرهنگ و ارشاد  اسلامی شهرستان ری تاکنون با ۱۵ دهیاری تفاهم نامه همکاری در حوزه کتابخوانی منعقد کرده و طرفین برنامه های مختلفی برای ارتقای سطح مطالعه برگزار کرده اند.
«سید حسن صفوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در این باره گفت: در سال جاری شهرستان ری شاهد خیزش فرهنگ کتابخوانی خواهد بود تا عنوان پایتخت کتاب ایران به این شهرستان تعلق گیرد.
وی اضافه کرد: تاکنون با ۱۵ دهیاری شهرستان ری تفاهم نامه کتابخوانی منعقد شده است و تا پایان تابستان تمامی روستاهای شهرستان ری از این طرح بهره مند خواهند شد.
وی اظهار داشت: شهرری سه سال نامزد پایتخت کتاب کشور شده است و با برنامه های مختلف و ابتکارات مسئولان، امیدوارم این پایتختی کتاب نصیب شهرستان ری شود و در این راستا اقداماتی مانند راه اندازی کافه کتاب در روستای عماد آور، نمایشگاه کتاب، استقرار کتابخانه اتوبوسی در روستای تقی آباد و تپه زنک و نامگذاری یک مدرسه به نام «یارمهربان» برای  ترویج کتابخوانی در روستاهای شهرستان ری انجام داده ایم.